CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, AK PARTİ TBMM GRUP TOPLANTISINDA KONUŞTU. (ÖMER ÇETİN/ANKARA-İHA)

Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa Birliği’ne resti çekti!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ey AB kendinize gelin. Bizim operasyonumuzu işgal hareketi diye nitelendirmeye kalkışırsanız, işimiz kolay, kapıları açarız 3,6 milyon Suriyeliyi size göndeririz” dedi.

Bazı ülkelerin isimlerini veren ve dürüst olmaya davet eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Suudi Arabistan’tan başlayacağım, Suudi Arabistan aynaya baksın. Yemen’i bu hale kimler getirdi, Yemen şuanda ne durumda? On binlerce insan Yemen’de ölmedi mi? Suudi Arabistan siz önce bunun hesabını ödeyin. Yemen’de her tarafı yerle yeksan ettiniz, bunun hesabını verin. Bizim Suriye’nin birliği beraberliği için attığımız, terör örgütlerine karşı verdiğimiz bu mücadelede siz bize laf edemezsiniz, konuşamazsınız. Hele Mısır, sen hiç konuşamazsın. Zira sen ülkende demokrasi katili olan bir kişisin.

Yüzde 52 oy ile seçilmiş olan Mursi’nin mahkemede çırpınarak ölmesine sen neden oldun. Belki de operasyon yaptın. Ailesini bile defnetmesine müsaade etmedin. Sen böyle bir katilsin. Sisi birileri ile toplantı yapmış, bu operasyonu kınamış, kınasan ne yazar, kınamasan ne yazar. Bizim abdestimizden şüphemiz yok ki, namazımızdan şüphemiz olsun. Biz inanarak bu yola çıktık. Suriye halkı, özellikle bizim sınır bölgelerimizdekiler hep ‘ne zaman geleceksiniz?’ diye çağrıda bulundular. Rejimin tutarsızlıkları işimizi zorlaştırdı. Eğer rejim 8-9 yıl önceki rejim olsaydı belki bu işler daha kolay olacaktı. Bizim Suriye halkına sevdamız zaten tartışılmaz. Bizim derdimiz Suriye’yi işgale kalkışan DEAŞ, YPG-PYD gibi terör örgütleriyledir. Bizim oradaki Kürtlerle sorunumuz yok, sorun tamamen terör örgütleri ile. Bunu saptırmaya çalışıyorlar. Biz oradaki Kürt kardeşlerimizle değil, terör örgütü ile şuanda mücadele ediyoruz.

Türkiye belki de bu ülkenin topraklarındaki tek meşru güç olarak şuanda varlık gösteriyor. Çünkü hem bizim kendi sınır güvenliğimiz tehdit altındadır hem de ülkemizde evlerine dönmeyi bekleyen 3,6 milyon Suriyeli sığınmacı vardır. Ey AB kendinize gelin. Bizim operasyonumuzu işgal hareketi diye nitelendirmeye kalkışırsanız, işimiz kolay, kapıları açarız 3,6 milyon Suriyeliyi size göndeririz. Şimdi kalkmışlar para hesabı yapıyorlar. İkinci taksit olan 3 milyon euroyu göndermeyeceklermiş. Zaten siz verdiğiniz sözü şuana kadar yerine getirmediniz. Biz zaten sizden bir şey alarak yürümedik.

40 milyar doları harcadık. Allah’ın izni ile biz bir o kadar daha harcar yolumuza devam ederiz ama kapıları da açarız. Siz bize hiçbir zaman samimi olmadınız. 1963’ten beri oyaladınız. Siz dürüst değilsiniz. Hiçbir zaman doğru konuşmadınız. Hayatınız yalan üstüne bina edilmiş. Tayyip Erdoğan’a istediğiniz kadar saldırın, biz bu yolda emin adımlarla yürüyeceğiz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz